Kołowrotki Spinningowe lekkie, standard, multiplikator

Dziś chcielibyśmy zwrócić uwagę (taki mały zarys), czyli kołowrotki i ich możliwości. Na co trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru. No i klika przykładowych modeli …. Poruszając się między średnią ceną sprzedaży na rynku Polskim.

Pierwsza i najważniejsza sprawa, nasza redakcja do spinningu poleca kołowrotki z przednim hamulcem. Jeśli przeznaczasz sprzęt do połowu tzw na ciężko, duży uciąg wody – wybierz coś z 5 letnią gwarancją 🙂 .

Spinning lekki – kołowrotek

Do takiego połowu zaliczymy małe woblery, główki – jigi do około 5 gram,wszelkiego rodzaju smużaki. Przyjmując wędkę do max 15g.

Kołowrotek powinien być mały, lekki pozwoli dobrze wyważyć wędkę w ręku. Umożliwić łatwe przedzieranie się przez przybrzeżne chaszcze. Zbliżymy się do finezyjnego wędkowania , zachęcamy -przynosi naprawdę dużo doznań 🙂 .  Coś fajnego, przetestowanego i w dobrej cenie tak dla początkujących. Shimano Sienna 1000 kołowrotek mały i lekki testowany praktycznie 2 lata bez zarzutów pięknie chodzi, hamulec mimo ceny bardzo precyzyjny, wytrzymał hole niemałych sztuk. Ciekawostką jest, że również pracował tego sezonu zimą w naprawdę wysokich mrozach. Nawet na chwilę nie odmówił posłuszeństwa – mała tajemnica kryje się w używanych przez Shimano smarach 🙂 .

Kołowrotek standard

Za standard określmy sobie rozmiar 2500 / 3000 kołowrotka do przynęt nieprzekraczających 30 gram. W tej grupie kołowrotek musi być solidny i mocny zwłaszcza jak zdarza nam się na wędkować na ciężko z opadu sztywną wędką. Wywołując prace przynęty i mocne uderzenia o dno ołowiu tylko kołowrotkiem ( typowa technika sandaczowa ). To jedno z większych obciążeń dla sprzętu. Radzimy w tej grupie trochę podnieść swój budżet na zakup, by uniknąć rozczarowań. Na wyróżnienie zasługuje seria Ryobi Zauber świetne maszynki w przystępnej cenie ( 5 lat gwarancji ), no i nasz ulubieniec, który w każdym rozmiarze przeszedł z nami bardzo dużo ( sandaczowanie, pogoń za boleniem ) …. Spro Red Arc … – polecamy.

Multiplikator

Jeśli  chcemy wędkować na większe, cięższe przynęty i posyłać je dużo dalej przy czym nie narażać swojego sprzętu na przeciążenia konieczny jest casting z multiplikatorem. Wybór jest dość duży, ale rynek Polski jeszcze nie do końca odkryty. Przewaliliśmy kilka modeli … Na wyróżnienie zasługuje Okuma Citrix 273lx dobra jakość względem dostępnej ceny ( 5 lat gwarancji ). Daje radę nawet z obciążeniem około 100 g. Kolejny artykuł  poświęcony będzie w całość temu tematowi, więc dowiesz się więcej.

Podsumowując

Szybki o ogólnikowy zarys, ale może być pomocny przy planowaniu zakupów. Oceniamy, że warto zacząć kompletowanie w podobnym stylu – wtedy nie ograniczy Cię większość łowisk i przynęt.

Jedna myśl na temat “Kołowrotki Spinningowe lekkie, standard, multiplikator

  1. Pingback: Relacje spinnigowe

Dodaj komentarz