Mazury wędkarstwo spinningowe, jezioro Mokre

Na początek kilka słów na temat zbiornika 7,7 km długości 1,5 szerokości, 5 fajny wysp, na wyróżnienie zasługuje zróżnicowanie dna duże głębokości i liczne podwodne górki. Nawet będąc pierwszy raz nie problem jest namierzyć fajne miejsca. Wyjście wody z 10 na 2 metry to standard. Zbiornik położony jest w pobliżu Cierzpiąt i miejscowości o dźwięcznej nazwie Zgon :).

Niedzielną (21-10-2018 ) przygodę zaczęliśmy o 07:00. Dojechaliśmy do Rybaczówki  na miejscu miła obsługa to ważne. Możliwość wykupienia pozwolenia  ( 27 zł ) + wynajem łódki 20 zł (dobry stan, oczywiście również niezbędne elementy wiosła i kapok ). . Myślę, że nie będzie problemu z zwodowaniem swojej …  Auto można zostawić 15 metrów od łódek w bezpiecznym miejscu.

Na pierwszym planie polowanie na sandacza… miejsce wybrane echosonda pokazuje piękne łuki na spadkach. Cuma na dno i biczowanie …. Kilka zmian gum technik prowadzenia, kolejne miejsce i nic… totalnie nic zero pstryknięć ( dno twarde i bez zaczepów ). Pewnie nie żeruje 🙂 szkoda. Czas na szczupaka podwodne łąki, górki, okolice wysp i znowu nic. Jerk, guma, blacha i wszystko inne zero efektu… Jedyne co udało się uchwycić to piękno otaczającej przyrody i spokój wędkarskiego ducha :). Nie zawsze ryba jest najważniejsza… często sama oprawa wystarcza. Na 100% jeszcze tam wrócimy od miejscowych wędkarzy, którym również tego dnia się nie poszczęściło słyszeliśmy rozgrzewające opowieści… Ta ryba tam jest …

 

3 myśli na temat “Mazury wędkarstwo spinningowe, jezioro Mokre

  1. O jakich rybach Wy piszecie?! A może nie o Tym Mokrym? Ludzie, jeździłem na Mokre od 92r. Na początku trafiały się ładne okonie(sporadycznie) i szczupaki piedziesiątaki, ale rzadko. Po kilkunastu latach całkowitego bezrybia przestałem. Zabrałem przyczepę, bo płacenie za niby łowisko specjalne przez wiele lat to przegiecie.
    Pozdrawiam naiwniaków

Dodaj komentarz