Sandacz techniki połowu, przynęty TOP 2017.., na jerka Część 2

Jeśli wędkarstwo to nasze paliwo oraz niezastąpiony składnik potrzeby do szczęśliwej egzystencji, to ja dość długi czas chodzę niedożywiony i głodny . Dobrze, że nadchodzi perspektywa zmian bo jeszcze chwila i „ agonia „ :).

W pierwszej części wpisu ( Link ) odnieśliśmy się do miejsca i sprzętu, obiecaliśmy również, że trochę opowiemy o technice opadowej, przynętach oraz jak upolować sandacza na jerka.

Prowadzenie przynęty

Oczywiście biorąc pod uwagę wpis z Części 1 i sprzęt jaki tam opisaliśmy, zakładając oczywiście że to Twoje początki. Radzimy ukłonić się w stronę metody Śląskiej i typowe podbijanie przynęty o dno rytmicznym ruchem kołowrotka  – wybieranie luzu, nie sposób pomylić tego charakterystycznego pstryknięcia sandacza z niczym innym ( początek filmiku mały instruktarza 🙂 ).

Przynęty

Tak jak pisaliśmy…Główki, koguty tu wszystko zależy od miejsca, pogody, głębokości – technika prób i błędów. Czasami warto poprowadzić wolny opad 10 – 12gram, ale taki mały standard to 22-25 g. Jeśli to naprawdę początek radzimy nie kombinować 2-3 gumy różne kolory, na nieznanej wodzie kolor biały czasem jako pierwszy otworzy Ci wodę, a później już sam znajdziesz sposób na zwiększenie częstotliwości brań. W filmiku umieściliśmy kilka zdjęć gum, które sprawdziły się w 2017 roku. Radzimy używać dozbrojek- zwłaszcza w swoich początkach – przykładowe ( filmik )

Sandacz na jerka

Polowanie na sandacza na zbiornikach zaporowych to najczęściej  głęboka woda. Odnajdywanie podwodnych górek, cumowanie i prowadzenie przynęty z płytkiej na głęboką, musisz wiedzieć, że czasami sandacz lubi poszukać swojego posiłku na płyciźnie, gdzie miejscami już potrafią pojawić się zarośla. Wtedy warto założyć jerka radzimy nie więcej niż 7 cm … Kilka razy dzięki temu udało się spłynąć nie o kiju 🙂 . Typowe prowadzenie tuż po rancie spadku od strony płycizny. Nie traktuj tego jako samą technikę połowu, tylko jako wsparcie. Trudno strzelić się w porę agresywnego żeru, ale jak już …. 🙂

Wiadomo, technika opadowa to nie tylko sandacz często się trafia przyłów szczupaka, okonia 🙂 . Zapraszam do amatorskiego filmiku z ostatnich wypraw … Jak zwykle okazy się nie nagrywają 🙂

[/su_youtube_advanced]

Dodaj komentarz