Wędkarstwo podlodowe Jezioro Zyzdrój Mały, okoń, płoć

Wędkarstwo na tytułowym jeziorze.., nie tak szybko zanim przejdziemy do sedna tematu może trochę szczegółów i historii związanych z okolicami. Nasz bohater nie jest odludkiem od zawsze połączony bliźniaczo ze swoim większym bratem o zaskakującej nazwie Zyzdrój Wielki  🙂 . Jezioro zamyka stara tama – śluza Spychowo, w starych mapach można ją znaleźć jako śluza Lalka, ale to już inna historia. Padła nazwa miejscowości Spychowo… Czy to te, z którego pochodził słynny Jurand. Okazuje się, że to nie Jurand pochodził ze Spychowa, a nazwa miejscowości wzięła się od Juranda. Zachęcam do zagłębienia się w historie tamtych stron naprawdę warto – niesamowita sprawa.

Jeśli chodzi o wędkarstwo jezioro w okresie letnim posiada kilka świetnych miejsc dających spore możliwości na uchwycenie białej ryby jak i słynnego kaczodziobego. Tu w dużym skrócie jeszcze jeden gatunek sum  🙂 . Często powracamy do tych miejsc więc pozwolimy sobie zachować szczegóły na specjalną recenzję w okresie wakacyjnym.

Przepis na udaną rybę zimą – prosto z przerębla …. 🙂 może niedosłownie bo nie mamy odwagi zabierać Wam tego co w naszym hobby ważne, ale kilka podpowiedzi jeszcze nikomu nie zaszkodziły. Miejscówka to chyba najważniejsza sprawa, zachęcam zajrzeć na obszar między „półwyspem”, a wschodnim brzegiem ( podpowiedzią będzie znacznik na zdjęciu + filmik dołączony do artykułu ) głębokość 3,5 – 4 metry. Po kilku próbach okazuje się, że najlepszą zanętą i wabikiem jest sam jokers . Mniej a regularniej w dziurę i po chwili mamy pierwsze spotkania z płotką, okoniem. Możemy skupić się tylko na tym drugim, zakładając blaszkę podlodową, oczywiście nic nie zmniejsza frajdy na mormyszkę, tu techniką prób i błędów stawiamy na miedziane kolory … upsss wydało się  🙂 . Każdy musi się przekonać osobiście…

Informacje dodatkowe

  • Nad jeziorem znajdziemy ośrodek wypoczynkowy „ Nad Cyplem „ w sezonie letnim możliwość zaparkowania, noclegu, zwodowania łódki, wypożyczenia ( stare deskowane koliby) . Niestety tuż po wakacjach ośrodek zostaje zamknięty.
  • Jezioro należy do Gospodarstwa Rybackiego Mrągowo 1 dzień z brzegu 17 zł z łódki 28 zł. Zezwolenie można wykupił w Spychowie – pytaj o Rybaczówkę.
  • Zabronione jest wędkowanie nocą.

Życzę udanych wypraw 🙂

Audiobook 

 

2 myśli na temat “Wędkarstwo podlodowe Jezioro Zyzdrój Mały, okoń, płoć

  1. No i takich relacji poprosimy o wiecej.Brawo ty+Trochę sprzedałeś info, na co i gdzie,ale to dobrze ,dla nas 🙂 Może przydało by się, kilka fot wiecej, żeby podkręcić klimat łowiska? Pozdrawiam

    1. Cieszę się, że Ci się podoba … wezmę do siebie twoją uwagę na temat zdjęć w kolejnych odsłonach będę pamiętał

Dodaj komentarz